У Польщі вважають, що українці їхатимуть на роботу до Німеччини поступово, але масового характеру цей процес не матиме

Представники агенції працевлаштування Trenkwalder вважають, що серед основних перешкод — необхідність мати для початку серйозну суму грошей, незнання мови та проблеми з облаштуванням побуту.

Незнання мови

Посилаючись на досвід працевлаштування до Німеччини поляків, в агенції стверджують, що місцеві роботодавці не дають жодних поблажок іноземцям. З першого дня вони трактують їх так само, як будь-якого нового німецького працівника, й очікують знання німецької мови хоча б на рівні B2.

Відсутність підтримки в побуті

Українських трудових мігрантів також застерігають, що Німеччина — це не Польща. Там роботодавці не допомагатимуть з вирішенням документальних формальностей щодо легального перебування в країні. Не буде й супроводу україномовного чи російськомовного координатора. Крім того, німецькі роботодавці, принаймні поки що, не збираються надавати заробітчанам з України безкоштовне житло.

Більші кошти для поїздки

Поїздка в Німеччину потребує значно більше коштів, ніж виїзд до Польщі. Трудовим мігрантам з України потрібно буде мати достатньо грошей, аби оплатити житло, харчування та інші витрати перед тим, як вони знайдуть роботу і почнуть отримати виплати.

Польські фахівці з міжнародного працевлаштування вважають, що брак фінансів на початок стане також перепоною для чималої кількості українських заробітчан. Відтак масового їхнього відтоку до Німеччини не прогнозують навіть з початком 2020 року.

Источник: yavp.pl

Поделиться
Отправить
Популярное